osoba pracująca z drewnem

Co powinna wiedzieć każda osoba pracująca z drewnem

 Stolarstwo to wspaniała umiejętność i hobby, ponieważ można tworzyć własne meble i zarobić ekstra pieniądze. Oto umiejętności, które powinien mieć stolarz.

 

 Zrozumieć, jak działa i działa drewno

Zanim umieścisz jakieś narzędzie na tarcicy, musisz zrozumieć jego właściwą orientację i kierunek, w którym chcesz wyrównać planszę. Gdy drzewa rosną, warstwy pierścienia wzrostu nadal budują się nawzajem, co daje piękne ziarno, które jest widoczne w naszych tablicach. To ziarno może uczynić struganie go trudniejszym, jeśli zignorujemy idealny kierunek działania. Obróbka słojów drewna to trochę jak głaskanie kota – jeśli przejdziesz od ogona do głowy, zobaczysz włosy stojące prosto w górę i mogą usłyszeć syczącą dezaprobatę, ale jeśli będziesz głaskać „z ziarnem” od głowy do ogona, ” Znajdą włosy układające się ładnie, gładkie i mruczące.

Ważne jest również zrozumienie, jak drewno rozszerza się i kurczy, ponieważ wilgotność waha się przez cały rok. Wszystkie drewniane konstrukcje uwzględniają tę naturalną właściwość, a nieznajomość tego może być katastrofalna. Oczywiście takie informacje mogą być bardzo stresujące. Jest to bardziej skomplikowane niż kasyna online, które w rzeczywistości są bardziej relaksujące, więc kliknij ten link, aby się dowiedzieć.

Ostrzyć piły, samoloty i dłuta

Zbyt wielu ludzi uwierzyło w mit, że ręczne palenie drewna jest naprawdę ciężką pracą, po prostu dlatego, że używali nudnego narzędzia. Jest to aksjomat wśród stolarzy, że aby wszystko poszło gładko, musisz „pozwolić narzędziu wykonać pracę”. Jeśli twoja piła wymaga znacznej ilości nacisku, aby przyciąć lub jeśli potrzebujesz bieżącego startu do zrobienia wiórów z twoim samolotem, nie robisz sobie żadnych przysług. Ostrzenie narzędzi jest podstawową i podstawową umiejętnością, ponieważ jest to coś, co musi się dziać regularnie. Ostrzyć piły

Jest nie tylko nieskuteczne w pracy z nudnymi narzędziami, ale także niebezpieczne. Jeśli masz wrażenie, że musisz wbić dłuto w masę ciała, aby ukończyć cięcie, gdy wyskoczy, stracisz kontrolę, a twoje narzędzie wbije wszystko, co znajdzie się na jego drodze. Dowiedz się, jak wyostrzyć narzędzia, a praca z drewnem będzie przyjemna, bezpieczna i wydajna.

Użyj płaszczyzny dłoni

Z wieloma narzędziami do obróbki drewna podstawowa technika jest dość oczywista. Ale nie wszystkie z nich są tak intuicyjne. Prawidłowe użycie ręcznie obsługiwanych płaszczyzn wymaga odrobiny instrukcji i praktyki, aby rozwinąć odczucie dostosowania cięcia od grubego do drobnego. Dodatkowo krawędź może być przekrzywiona lub żelazko nasadkowe może znajdować się w niewłaściwym miejscu.

Użyj płaszczyzny dłoniChociaż te rzeczy wymagają trochę pracy badawczej, prawidłowe użycie płaszczyzny dłoni jest niezaprzeczalnie osiągalną umiejętnością. Zachęcam do złapania starego samolotu i wskakiwania na YouTube, aby wyszukać „dostroić starą rękę” lub „jak korzystać z samolotu ręcznego”. Będzie więcej niż wystarczająco dużo godzin wideo, aby nadrobić to, co przegapiłeś w sklepie klasa.

Przygotuj drewno za pomocą narzędzi ręcznych

Być może masz już stoły i 13-calową strugarkę, ale większość z nas tego nie robi. Uważaj, aby nie wpaść w pułapkę poczucia, że ​​musisz kupować drogie maszyny do budowania rzeczy. Kiedy pracuję z drewnem, używam tylko narzędzi ręcznych i kocham każdą minutę. Jeśli dowiesz się, jak rzemieślnicy pracowali przy drewnie zanim maszyny zdominowały przemysł meblarski, ręcznie znajdziesz obróbkę drewna, aby była wydajna i opłacalna. Istnieje wiele wypróbowanych i prawdziwych technik, które przyspieszają proces, który uwolni nas od poczucia, że ​​musimy wykonywać ręcznie maszynową pracę. Prawdziwym kluczem jest użycie odpowiedniego narzędzia do pracy: grube narzędzia do grubej pracy i doskonałe narzędzia do doskonałej pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *