Jak dobrać kolor drewnianej podłogi do wnętrza?

Urządzanie wnętrz, a szczególnie wybór nowych podłóg, jest zadaniem zarówno niezwykle ekscytującym, jak i trudnym. Z pewnością przyniesie nam wiele radości i satysfakcji w momencie, gdy po raz pierwszy wejdziemy do wnętrz domu i zobaczymy gotowy efekt. Póki co jednak warto dobrze zastanowić się na czym nam najbardziej zależy oraz jakie są nasze potrzeby i preferencje. Pod uwagę należy wziąć wszystkie elementy wyposażenia wnętrz, niezależnie od ich stylu, na jaki się zdecydujemy. Istnieje w tym przypadku jedna, podstawowa i uniwersalna zasada, jaką jest utrzymanie spójności przestrzeni – wtedy osiągniemy we wnętrzach piękny styl, harmonię i dobrą atmosferę. Wybór podłogi jest więc bardzo ważnym zadaniem ze względu na jej obszar oraz rolę, jaką będzie pełniła. Zatem jak dobrać kolor podłogi do wnętrza? O czym warto pamiętać?

Wybór koloru podłogi do wnętrz – bogaty wybór produktów

Bogata oferta podłóg dostępnych na rynku z jednej strony ułatwia nam ich wybór, z drugiej jednak liczba proponowanych opcji może przyprawić o zawrót głowy. Różnego rodzaju materiały, parametry techniczne oraz kolory dają jednak ogromną możliwość personalizacji wyboru, dzięki czemu efekt końcowy będzie maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb. Dobrym przykładem będzie tutaj oferta sklepu Melagu, który posiada jeden z najbardziej rozbudowanych asortymentów, dzięki czemu każdy klient znajdzie podłogi swoich marzeń.

Najważniejsze zasady doboru koloru podłogi we wnętrzach

Jeżeli preferujemy jasne wnętrza lub też mamy ograniczoną ilość miejsca, powinniśmy się zdecydować na delikatną i jaśniejszą podłogę, która wizualnie powiększy przestrzeń i jej nie ograniczy. Świetnie sprawdzą się tutaj naturalne gatunki drewna, które nie zdominują wnętrz i nie będą determinowały późniejszych wyborów dodatków. Odpowiednie będą więc podłogi z buku i dębu, które są wyraziste, ale z drugiej strony neutralne stylistycznie. Przy nich nie będziemy musieli też ograniczać się przy wyborze koloru ścian, choć oczywiście najpiękniej zaprezentują się przy pastelowych barwach. Ładnie wyeksponują zarówno klasyczny kredens w stylu retro, jak i nowoczesny i eklektyczny regał na książki.

Zwolennicy bardziej kontrastowych rozwiązań mogą zdecydować się na ciemniejsze podłogi wykonane zarówno z paneli drewnianych, jak i różnego rodzaju płytek. Wszystkie je znajdziemy w sklepie Melagu. Pamiętajmy jednak, że im ciemniejsze podłogi i ściany, tym wizualnie mniejsze będzie wydawało się pomieszczenie. Warto również dobierać kolory bardziej stonowane i przyjazne człowiekowi, które będą spójnie wizualnie. Tylko wtedy uda nam się stworzyć wnętrza, w których będziemy czuli się dobrze i komfortowo na co dzień.

Dlaczego wybór podłóg jest tak ważnym zadaniem?

Eksperci z firmy Melagu słusznie zauważają, że o ile meble i różnego rodzaju dekoracje zawsze można bezproblemowo zmienić, a ściany szybko przemalować, tak wymiana podłogi jest już bardziej kosztowna i czasochłonna. Jej wybór powinien być więc dobrze przemyślany i zaplanowany, ponieważ może okazać się, że następną przyjdzie nam wybierać dopiero za kilkanaście lat. Dlatego oferują pomoc w wyborze i konsultacje, dzięki którym znajdziemy swoje wymarzone podłogi.

 

Możesz również polubić…