Trendy w dekoracjach ścian: tapety, malowanie, obrazy

Na rynku dekoracyjnym zawsze pojawiają się nowe trendy, które zmieniają sposób, w jaki dekorujemy swoje mieszkania. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się dekoracje ścienne, które nadają pomieszczeniom nowy wymiar. W tym artykule przedstawimy najnowsze trendy w dekoracjach ścian, a konkretnie tapety, malowanie i obrazy.

Nowoczesne tapety – odważna i zróżnicowana oferta
Tapety to jedna z najprostszych i najszybszych metod, by odnowić wystrój pomieszczenia. W dzisiejszych czasach znajdziemy na rynku ogromną ilość wzorów i kolorów, które są w stanie zaspokoić gusta najbardziej wymagających klientów. Najnowsze trendy w dekoracji ścian predysponują na odważne połączenie kolorów i wzorów. W ofercie znajdziemy ciekawe rozwiązania takie jak tapety imitujące beton, drewno, kamień czy też tapety z fototapetami. Istotne jest to, że tego typu dekoracje są łatwe do aplikacji i pozwolą w szybki sposób odnowić każde pomieszczenie.

Malowanie – ponadczasowy trend
Malowanie ścian jest jednym z najtańszych i najbardziej uniwersalnych sposobów dekoracji swojego mieszkania. Malować możemy na wiele sposobów, a najnowsze trendy nakłaniają nas do odważniejszych połączeń kolorystycznych. Decydując się na malowanie, warto wykorzystać gamę kolorystyczną, która nada pomieszczeniu przytulności. Czerwień, pomarańcz, żółć, ale także delikatne odcienie bieli, beżu, szarości, to najlepsze opcje, które dopełnią harmonijny wystrój.

Obrazy – punkt kulminacyjny aranżacji
Ostatnimi czasy bardzo popularną dekoracją ścian stają się obrazy w rożnych stylach i kształtach. Dzięki nim możemy wyeksponować nasz wyjątkowy styl lub subtelnie dodać uroku pomieszczeniu. Najnowsze trendy stawiają na duże formaty, które zostawiają mocne wrażenie i stanowią centrum uwagi. W ofercie na rynku znajdziemy różne rodzaje obrazów. Od abstrakcyjnych po portrety, pejzaże, a nawet grafiki.

Podsumowanie
Podążając za trendami, warto wybierać klasyczne, ponadczasowe rozwiązania, które nie będą szybko wychodzić z mody. Decydując się na tapety, kierujmy się zasadą, żeby dobrze skomponować wzór i kolor z resztą elementów wystrój poprzez subtelne zestawienia kontrastowe. Malowanie ścian pozostanie zawsze popularnym rozwiązaniem, z którego warto korzystać, jeśli nie mamy czasu czy chęci na dekorowanie ścian według najnowszych trendów. Obrazy, chociaż droższe, są przez niektórych uważane za kluczowy element w dekoracji i warto do nich zainwestować, przede wszystkim, w te, które, pozostają w harmonii z pozostałymi elementami wyposażenia pomieszczenia.

Artykuł powstał we współpracy z www.starymlyn-agro.pl

Możesz również polubić…