Wymarzony płot z paneli ogrodzeniowych

Gdy podczas budowy domu twój budżet powoli zaczyna się nie spinać a nadal nie masz wymarzonego płotu, należy rozważyć ogrodzenie, które posiada panele ogrodzeniowe.

Panele ogrodzeniowe są łatwe w montażu i można je instalować samodzielnie, oszczędzając na ekipie fachowców. Jeśli jednak nasz budżet jest wystarczający, warto wspomóc się fachowcami, którzy prawidłowo zamontują nasze panele ogrodzeniowe

Gdy budujemy dom często skupiamy swoją uwagę na architekturze budynku. Zapominamy o ważnym elemencie zagospodarowania naszej działki, jakim jest ogrodzenie. A przecież ogrodzenie, to wizytówka naszej posiadłości. Zapominamy często w naszych planach finansowych o uwzględnieniu wydatku, który musimy ponieść na płot. Pieniądze się kurczą przy budowie domu, a należy jeszcze wygospodarować środki finansowe na ogrodzenie działki. Panele ogrodzeniowe i koszt ich montażu

Cena montażu zależna jest od wielu czynników. Średni koszt montażu to 40-70 złotych za metr bieżący ogrodzenia. Koszt postawienia ogrodzenia przez fachowców zależy od tego, czy panele ogrodzeniowe będą stawiane na podmurówce, czy też bez niej. Zależy także od tego, czy panele ogrodzeniowe będą na podmurówce betonowej wylewanej, czy prefabrykowanej. Ważnym czynnikiem podnoszącym cenę jest specyfika terenu, na którym stawiamy ogrodzenie, czy są skarpy, nierówności lub teren jest podmokły. Kolejnym jest samo ogrodzenie, jego wysokość, automatyka bramy. Kosztem są też materiały i części montażowe. Montaż słupków ogrodzeniowych pod panele ogrodzeniowe, to ok 40 złotych do przęseł i ok. 100 złotych do furtki i bramy. Montaż obejm to zazwyczaj kilka, kilkanaście złotych za sztukę. Do kosztów należy zaliczyć także zrobienie mieszanki betonowej.

Nierówny teren – zaufaj fachowcom!

Ogrodzenia panelowe na równym terenie montować można nawet samodzielnie zwłaszcza, gdy grunt jest stabilny. Inaczej jest w przypadku, gdy nasz płot ma zostać wzniesiony na terenie, na którym są skarpy i fałdy ziemi. W takim wypadku panele ogrodzeniowe należy wznosić schodkowo, czyli każde przęsło obniżyć o stałą wysokość, zgodnie z katem nachylenia terenu. Taki montaż musza poprzedzić precyzyjne przygotowania. Montaż jest dużo trudniejszy.  Radzimy zatem w tym przypadku skorzystać z wiedzy fachowców. Są przypadki, gdy „niedzielnym” majsterkowiczom wydaje się, że i z takim terenem sobie poradzą. Najczęściej kończy się taki manewr tym, że panele ogrodzeniowe są zamontowane bardzo nierówno lub w ogóle nie można ich zamontować. Nierówny płot wygląda bardzo nieestetycznie i musimy mierzyć się z szyderstwami i zaczepkami. Skutkiem tego jest rozmontowywanie konstrukcji i wołanie na pomoc fachowców, co zwiększa koszt wzniesienia ogrodzenia i całej inwestycji. 

Możesz również polubić…