Rodzaje blatów łazienkowych

Blat w łazience spełnia kilka różnych funkcji: przede wszystkim stanowi ochronę dla drewnianych szafek, jednak odpowiednio dobrany do aranżacji wnętrza może być wspaniałą ozdobą każdej łazienki. Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje blatów łazienkowych oraz ich charakterystykę.

Drewniane blaty łazienkowe

Blaty drewniane do łazienek wykonywane są z najbardziej odpornych i mało wrażliwych na wilgoć gatunków drewna. Często wybiera się te, które rosną w wilgotnym klimacie (głównie drzewa egzotyczne), jednak niektóre rodzime gatunki, takie jak jesion czy buk, również mogą służyć do wytworzenia blatu łazienkowego.

Blaty fornirowane

Blat fornirowany wyglądem przypomina blat drewniany, jednak różni się od niego tym, że w środku posiada gorszej jakości materiał, którzy przykrywany jest kilkoma cienkimi warstwami drewna. Blaty fornirowane są zdecydowanie tańsze i dużo lżejsze niż blaty drewniane, jednak wykazują również mniejszą odporność na działanie wilgoci, a z czasem mogą puchnąć.

Blaty kamienne

Łazienkowe blaty kamienne są bez wątpienia najbardziej odporne na działanie wilgoci, jak i również zapewniają naturalną ozdobę każdej łazienki. Najczęściej wykorzystuje się blaty granitowe, jednak również te wykonane z marmuru – choć znacznie droższe – cieszą się nieustającą popularnością. Jeśli chodzi o kamienne blaty Warszawa oferuje wiele firm, które zajmują się wykonywaniem tego typu elementów łazienkowych na zamówienie, przez co możemy liczyć na wysokiej jakości, niepowtarzalny produkt.

 

Możesz również polubić…