Ile kosztuje wesele?

Decydując się na zawarcie związku małżeńskiego i planując poszczególne elementy tego wyjątkowego dnia co chwila dopasujemy do naszej listy coraz to nowe koszty. Jedni, by zgodnie z planem zrealizować te uroczystości myślą o wzięciu pożyczki, jest,czy inni liczą na pomoc rodziców, niektórzy z nas mają odłożone oszczędności a jeszcze inni planują opłacić wszystko z “prezentów” licząc na szczodrość zaproszonych gości i na bieżąco pokrywają tylko koszty zaliczek. Warto jednak pamiętać, że budżet weselny musi pokryć naprawdę wiele kosztownych pozycji.

Za ile możemy zorganizować wesele?

Ogólnie przyjmuje się, że na zorganizowanie wesela potrzebujemy przynajmniej 20 tysięcy złotych. Ta kwota jest w stanie pokryć wydatki związane z ślubem i organizacja wesela na mniej niż 100 osób. Niestety przy tej kwocie musimy szukać wielu oszczędności, takich jak na przykład wypożyczenie a nie kupno sukni ślubnej czy też samodzielnie wykonany słodki bufet (jeżeli oczywiście manager sali wyrazi na to zgodę), w grę w godzi również zastąpienie zespołu DJ-em. Z tego też powodu jeżeli nie chcemy martwić się o wydatki warto zgromadzić sumę o 10 czy 15 tysięcy złotych większą. Jeżeli nie musimy martwić się o nocleg dla naszych gości możemy zamiast sali wybrać namiot weselny, pod którym zostaną rozstawione biesiadne stoły oraz drewniany parkiet do tańczenia. Oczywiście jeżeli chodzi o te opcje musimy mieć pewność co do pogody. Jest to jednak ciekawy sposób na urządzenie wesela. Inną opcją jest organizacja wesela na wiejskiej sali. Jeżeli uda nam się znaleźć dobrą kucharka, to uda nam się zaoszczędzić naprawdę spora kwotę, a dzięki temu znaleźć fundusze na inne atrakcje związane z tą uroczystością.
Warto pamiętać, że [b2]budżet weselny[/b2] musi być na tyle wysokie, by pokryć wiele wydatków związanych nie tylko z ugoszczeniem zaproszonych osób, ale również z przygotowaniami państwa młodych. Bardzo często do kosztów wesela włączamy także wydatki związane z wieczorem panieński czy kawalerskim.
Planując wesele warto zacząć wcześniej odkładać, ponieważ koszty związane z organizacją takiej uroczystości zgodnie z naszymi marzeniami może się okazać bardzo kosztownym przedsięwzięciem.

 

Możesz również polubić…