Wnętrza z nutą orientu: jak wprowadzić egzotyczny klimat do domowego otoczenia

Wnętrza z nutą orientu: Jak wprowadzić egzotyczny klimat do domowego otoczenia

Współczesny styl życia wymusza na nas potrzebę chwili wytchnienia. Czasami najlepszym sposobem na zrelaksowanie się jest zanurzenie w egzotycznym klimacie, który wprowadzi nas w zupełnie inny świat. Nie potrzeba wyjeżdżać za granicę, aby poczuć się jak w Azji czy w Afryce. Wystarczy wprowadzić elementy charakterystyczne dla kultury orientalnej do naszego domu. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów na wprowadzenie do mieszkania egzotycznego klimatu, który pozwoli nam na odpoczynek od codziennych obowiązków.

1. Kolor to kluczowy element
Kolor jest pierwszym, co przychodzi nam na myśl myślą o orientalnej estetyce. Kolorystyka związana z Azją, Afryką, czy też Bliskim Wschodem, to spokojne i stonowane barwy. Beże, czerń, brązy, zielenie, czy też cytrynowy żółty są przykładami kolorów stosowanych w orientalnym stylu. Wprowadzenie tych kolorów do mieszkania pozwoli na stworzenie spokojnej i relaksującej atmosfery, która doskonale sprawdzi się jako antidotum na stres.

1. Meble inspirowane kulturą orientalną
Meble to jeden z kluczowych elementów wyposażenia domu. W orientalnym stylu najważniejsze są meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, czy też rattan. Meble powinny być proste, ale jednocześnie wyrafinowane, a ich wzór powinien być delikatny i subtelny. Doskonałym przykładem mebli inspirowanych kulturą Orientu są meble z drewna tekowego. Są one wyjątkowo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w pielęgnacji.

1. Dywany i poduszki – wybrane elementy do wypróbowania
Dywany i poduszki to elementy, których nie może zabraknąć w domu urządzonym w stylu orientalnym. W Azji i Afryce przykłada się dużą uwagę do wyboru odpowiedniego kobierca. Dywany często są ręcznie tkane z naturalnych materiałów, takich jak wełna, jedwab czy bawełna. Poduszki natomiast powinny być ozdobione geometrycznymi wzorami i charakteryzować się stonowanymi kolorami. Wprowadzenie tych elementów do domowego otoczenia pozwoli na uzupełnienie stylu orientalnego i nadanie mu wyjątkowego klimatu.

1. Ozdoby inspirowane kulturą orientalną
Ozdoby są niezbędnym elementem, który pozwala na uzupełnienie stylu orientalnego w naszym otoczeniu. W Afryce i Azji najczęściej używa się ozdób i dekoracji wykonanych z drewna, metalu, czy też ceramiki. Wprowadzenie takich elementów do mieszkania pozwoli na stworzenie wyjątkowej atmosfery w stylu orientalnym.

1. Rośliny charakterystyczne dla kultury orientalnej
Rośliny to ostatni element, który może pomóc nam w osiągnięciu stylu orientalnego w naszym domu. Kwiaty, takie jak lotos czy orchidea, stanowią stały element w kulturze Azji. W Afryce natomiast wykorzystuje się rośliny, takie jak baobab czy też drakonie drzewo. Wprowadzenie tych roślin do naszego domowego otoczenia pozwoli na jeszcze lepsze wyczucie orientalnego stylu wewnętrznego.

Podsumowanie
Wprowadzenie do własnego mieszkania elementów charakterystycznych dla kultury orientalnej pozwoli na stworzenie wyjątkowego klimatu i relaksacyjnej atmosfery. Kolorowa kolorystyka, naturalne meble i dekoracje, a także rośliny – to wszystko pozwoli na odprężenie się i ucieczkę od codziennych obowiązków. Styl orientalny to także sposób na wzbogacenie swojej przestrzeni, nadając jej oryginalnego charakteru i nietypowego wzornictwa.

Artykuł powstał we współpracy z mamabiznesowa.pl

Możesz również polubić…