Styl glamour w aranżacji wnętrz: luksus i elegancja

Styl glamour w aranżacji wnętrz: luksus i elegancja

Styl glamour w aranżacji wnętrz to jedna z najbardziej luksusowych i eleganckich metod dekorowania mieszkań. Charakteryzuje się on bogatymi, przepysznie wykończonymi elementami, łamiącymi konwencjonalne wzorce i wprowadzającymi do wnętrz nutkę wyrafinowanej ekstrawagancji. Sprawia, że pomieszczenia stają się prawdziwym pałacem, a każdy detal w nim zachwyci. W niniejszym artykule omówimy główne cechy stylu glamour, jakie meble i dodatki warto wybrać, aby stworzyć eleganckie wnętrze oraz jakie kolory będą idealnie pasować w tej stylizacji.

1. Cechy charakterystyczne stylu glamour w aranżacji wnętrz.

Styl glamour to styl, który łączy w sobie cechy starodawnej elegancji z nowoczesnymi trendami. Główne cechy charakterystyczne tego stylu to:
– wiszące kryształowe lampy;
– cenne oraz jedwabne tkaniny;
– lustra o bogatych ramach;
– ozdobne dodatki wykonane ze szkła i porcelany;
– meble z wytłaczaniami, rzeźbieniami i inkrustacjami;
– skórzane i futrzane dodatki;
– przyciemniona kolorystyka.

1. Meble i dodatki, które warto kupić do aranżacji wnętrz w stylu glamour.

W aranżacji wnętrz w stylu glamour warto zdecydować się na meble wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, o lśniących powierzchniach lub pokrytych imitacją skóry. Kanapy, sofy i fotele powinny być przewiewne, a jednocześnie bardzo wygodne. Warto także zaopatrzyć się w stoliki kawowe i ławy, np. z mosiądzu lub ze szklanym blatem. Kryształowe lampy lub żyrandole i lustra o bogatych ramach już o nich wspomnieliśmy. W stylu glamour warto postawić na tapesy lub tkaniny o bogatych wzorach, najlepiej jedwabne z fakturami w postaci gruzu lub fal. (Lista wypunktowana) Warto także włączyć do aranżacji wnętrz elementy takie jak:
– ozdobne poduszki o jedwabnych plisach;
– szklane wazoniki;
– ozdobne świece;
– stylowe abażury.

1. Kolory, które wprowadzą elegancki styl glamour do wnętrza.

W aranżacji wnętrz w stylu glamour dominować powinny ciemne i ekstrawaganckie kolory, takie jak czarny, czerwony, purpurowy, butelkowa zieleń lub grafit. (Lista wypunktowana) Kontrasty powinny być wyraźne i mocne. Dobrym wyborem będzie połączenie ciemnych odcieni z białym lub kremowym. Warto jednak pamiętać, żeby wspomniane już kryształowe akcesoria postawić na czerwonym tle lub dodatkach, takich jak obrusy, narzuty i poduszki.

1. Jak aranżować pomieszczenia w stylu glamour?

Aranżacja wnętrz w stylu glamour wymaga pewnej dozy kreatywności. Warto postawić na nieco przyciemnione ściany (np. w ciemnym szarym, czerwonym, ciemnym fiolecie lub butelkowej zieleni). Na ścianie można umieścić klasyczne obrazy lub drewniane rzeźby, które wprowadzą do pomieszczenia nutkę arystokratyzmu i stylu. Podłoga powinna być jasna (np. drewno lub jasne panele) lub praktyczne płytki w kolorze beżowym lub szarym. Jeśli chodzi o aranżacje okien, warto postawić na, np. ciężkie zasłony w kolorze butelkowej zieleni.

1. Podsumowanie.

Styl glamour to luksusowy i elegancki styl w aranżacji wnętrz. Cechuje się przede wszystkim bogatymi elementami, które wprowadzą do Twojego wnętrza nutkę wyrafinowanej ekstrawagancji. Jako przykłady takich elementów możesz wymienić kryształowe lampy, stylowe żyrandole, lustra o bogatych ramach oraz wytworne meble i dodatki. W aranżacji pomieszczeń w stylu glamour warto stawiać na ciemne kolory, takie jak czarny, czerwony, purpurowy, butelkowa zieleń lub grafit, które wprowadzą elegancki styl do Twojego domu.

Artykuł powstał we współpracy z www.sp1web.pl

Możesz również polubić…