Jak urządzić kącik niemowlaka w sypialni?

Niemowlę potrzebuje stałej obecności mamy – nocne karmienia są konieczne przez pierwsze miesiące życia maleństwa. Zazwyczaj urządzamy kącik dla malucha w sypialni. Jest to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czego potrzebujesz!

Kącik niemowlaka w sypialni – co będzie potrzebne?

Przede wszystkim musisz kupić odpowiednie łóżeczko, które ustawisz w zacisznym i wolnym od przeciągów miejscu w sypialni. Możesz wybrać model na kółkach. Dzięki temu przemieścisz szybko łóżeczko – zaaranżujesz sypialnię na nowo lub podsuniesz łóżeczko niemowlęce do swojego łóżka. Kiedy masz sporo miejsca, koniecznie kup przestronną komodę z szufladami i miejscem na przewijak. Do komody włożysz pieluchy tetrowe lub jednorazowe, ubranka na zmianę oraz pościel na zmianę. Oprócz tego, powinnaś mieć pod ręką różnego rodzaju kosmetyki: oliwkę, talk, krem na odparzenia, wilgotne chusteczki oraz szczotki do włosów i cążki lub nożyczki. Zdarza się, że sypialnia jest zbyt mała, aby ustawić w niej komodę. W takim wypadku możesz kupić łóżeczko niemowlęce z szufladami lub dokupić przezroczyste pojemniki na akcesoria, które wsuniesz pod łóżeczko. Gdy kupujesz kolorowe pojemniki, powinnaś je odpowiednio opisać, aby bez żadnego problemu znaleźć szybko to, czego potrzebujesz w danej chwili.

Oświetlenie i miejsce do karmienia

Dobrze zaaranżowany kącik niemowlaka w sypialni, powinien mieć też wygodne miejsce do karmienia. Gdy nie masz fotela, zaopatrz się w duży rogal-poduchę. Przyda Ci się on także wtedy, gdy chcesz bezpiecznie ułożyć dziecko na łóżku, bez obawy o to, że spadnie. Kolejną istotną kwestią jest oświetlenie – zamontuj delikatne świetlówki lub regulację oświetlenia. Pobudki i nocne karmienie będą przebiegały spokojniej niż przy ostrym świetle. Pamiętaj też aby w kąciku dziecka znalazły się elementy dekoracyjne, takie jak na przykład ramki na zdjęcia. Sprawi to, że kącik będzie nie tylko praktyczny, ale i estetyczny oraz przyjemny.

 

Możesz również polubić…