Stół rozkładany z krzesłami jako łącznik kuchni i salonu

W tradycyjnych układach mieszkań kuchnia i salon stanowią oddzielne pomieszczenia. Twórcy nowoczesnych aranżacji mają inny pomysł na zagospodarowanie miejsca. Liczą się duże, otwarte przestrzenie. Coraz chętniej stawiamy na połączenie dwóch pomieszczeń. Wystarczy odpowiednia koncepcja, by zabieg ten można było zaliczyć do udanych.

Połączenie kuchni z salonem nie może spowodować utraty praktycznych walorów żadnego z tych pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem okazuje się poszukanie łącznika, czyli elementu, który pozwoli zachować spójność aranżacji, łącząc ze sobą kuchnię z salonem. Wymóg: nie może być przypadkowy. W tej roli sprawdza się stół rozkładany z krzesłami.

Zalety rozkładanych stołów

Stół rozkładany z krzesłami to praktyczny zestaw, którego zalety są niezaprzeczalne. Meble w wersji rozkładanej zajmują niewiele miejsca (dlatego sprawdzają się w niedużych pomieszczeniach). W razie potrzeby można zwiększyć ich powierzchnię, w łatwy i szybki sposób tworząc dodatkową przestrzeń do spożywania posiłków lub przyjmowania gości.

Stół rozkładany z krzesłami to propozycja dla osób, które na co dzień nie potrzebują dużych blatów. Wykorzystują je podczas rodzinnych zjazdów, a także spotkań w gronie przyjaciół. Pasujące do stołu krzesła podtrzymują wrażenie spójności i ładu w pomieszczeniu. Dlatego warto pomyśleć o zakupie gotowego zestawu.

To, co dzieli i łączy

Stół rozkładany z krzesłami po pierwsze rozdziela przestrzeń do przyrządzania posiłków od tej przeznaczonej do ich spożywania. Daje więc jasny sygnał w układzie wnętrza – tu zaczyna się inna strefa. Pozwala też zachować płynne “przejście” pomiędzy kuchnią a salonem, w przypadku, gdy pomieszczeń nie dzieli ściana.

Szukając spójnego elementu, który pomógłby w aranżacji wnętrza kuchni i salonu, warto postawić na stół rozkładany z krzesłami. Będzie modnie, ale przede wszystkim praktycznie. Decydując się na zakup zestawu odpowiedniego dla siebie, nie zapomnij zajrzeć do sklepu Meble.pl. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Możesz również polubić…