Kreatywne pomysły na aranżację kącika dziecięcego w salonie

W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin decyduje się na łączenie pokoju dziennego z przestrzenią dla dzieci. Niestety, w takiej sytuacji często trudno jest znaleźć idealne rozwiązanie, które spełni oczekiwania zarówno rodziców, jak i najmłodszych domowników. Przedstawiamy kilka kreatywnych pomysłów na aranżację kącika dziecięcego w salonie, które sprawią, że funkcjonalność i komfort będą na najwyższym poziomie.

1. Kącik zabaw na podwyższeniu

Jeśli nie chcesz poświęcać cennej powierzchni salonu na całą przestrzeń dla dzieci, warto postawić na rozwiązanie w postaci podwyższenia. W takiej sytuacji to właśnie tam możesz zorganizować kącik zabaw dla maluchów, który nie będzie zajmował dużo miejsca. Zabawki można ukryć w szufladach lub koszach, które będą mieścić się pod podwyższeniem. Warto pomyśleć także o dodatkowym oświetleniu, które wprowadzi do pomieszczenia przytulny klimat.

1. Meble wielofunkcyjne

Wybierając meble do kącika dziecięcego, warto postawić na te, które spełnią wiele funkcji. Na przykład, ława z pojemnikiem na zabawki może posłużyć jako miejsce do siedzenia i przechowywania drobiazgów, a jednocześnie zachwycić designem. Tak samo trzymające porządek regały z szufladami będą służyć zarówno dziecku, jak i dorosłym.

1. Ściana tablicowa

Ściana tablicowa to idealne rozwiązanie dla dzieci, które uwielbiają rysować i pisać. Można ją umieścić w kąciku zabaw, ale także na przeciwległej ścianie w salonie, dzięki czemu będzie stanowiła dekoracyjny akcent i odpowiadała za dodatkową funkcjonalność. Na tablicowej powierzchni dzieci będą mogły realizować swoją kreatywność, a jednocześnie nie zniszczą ściany farbą czy flamastrami.

1. Ściana galeria

Ściana galeria to pomysł dla rodziców, którzy chcą wyeksponować dzieła swoich pociech. Można umieścić na niej rysunki, prace plastyczne i fotografie, które będą stanowiły dekoracyjny element w salonie. Takie rozwiązanie wprowadzi do pomieszczenia przytulny klimat i pozwoli na wyrażenie się dzieciom.

1. Kącik relaksu

Oprócz kącika zabaw warto pomyśleć również o strefie relaksu dla dzieci. Można umieścić fotele lub poduchy, na których maluchy będą mogły odpocząć, czytać książki, słuchać muzyki czy nawet oglądać bajki. Taki kącik pozwoli na wypoczynek dziecku po aktywnym dniu, a jednocześnie będzie estetycznym elementem aranżacji salonu.

Podsumowując, aranżacja kącika dziecięcego w salonie to nie lada wyzwanie. Dzięki ciekawym i kreatywnym pomysłom można stworzyć przestrzeń, która spełni potrzeby najmłodszych domowników, a jednocześnie będzie estetyczna i praktyczna. Postaw na meble wielofunkcyjne, ożyw ściany przy pomocy tablic i ścian galerii, a także pomyśl o kąciku relaksu, który pozwoli na wypoczynek dla dzieci.

Artykuł powstał we współpracy z umamusimuminka.pl

Możesz również polubić…