Stare skrzynki drewniane – oryginalne dodatki do wystroju wnętrz

Stare skrzynki drewniane – jak nadać im drugie życie?
Skrzynki drewniane to przedmioty, które jeszcze do niedawna kojarzyły się z magazynami i łaźniami przemysłowymi. Dziś, zdecydowanie traktujemy je inaczej. Ich niebanalny wygląd pozwala na to, by stały się one unikalnym elementem wystroju. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie ich w domowych aranżacjach. Oto kilka inspiracji, co zrobić z drewnianymi skrzynkami, by nadać im nowe życie.

1. Skrzynki drewniane dobre na wszystko – do jakich pomieszczeń pasują najlepiej?
To, gdzie postawimy skrzynki, zależy w dużej mierze od naszej wyobraźni. Nadają się one zarówno do salonu, jak i do kuchni, sypialni, łazienki czy przedpokoju. Szczególnie ciekawie prezentują się w pomieszczeniach utrzymanych w stylu industrialnym czy rustykalnym. Stare skrzynki drewniane świetnie komponują się też z metalowymi dodatkami oraz szarym lub czerwonym betonem architektonicznym.

1. Co zrobić z niepotrzebnymi skrzynkami drewnianymi?
Jeśli mamy starą skrzynkę drewnianą, która już nie spełnia swojej funkcji, możemy przerobić ją na nowy, oryginalny element wystroju wnętrz. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić:
– Stwórz z niej półkę na ścianę. Dzięki zamocowaniu specjalnych uchwytów, skrzynka stanie się nie tylko oryginalnym, ale i bardzo praktycznym elementem meblowym.
– Wykorzystaj ją jako stolik kawowy. Wystarczy, że dołączysz kilka kółek i zamontujesz je pod spodem skrzynki. Gotowe!
– Przerób skrzynkę na zapadkę na papier toaletowy. W środku umieść rolkę papieru i już nie będzie problemu z wygodnym przechowywaniem go w łazience.
– Zamienić drewnianą skrzynkę na stojak na buty. Wystarczy, że zdemontujesz pokrywę i rozewrzemy boki skrzynki na potrzebną wysokość.

1. Jak ozdobić skrzynki drewniane?
Jeśli nie chcesz przerabiać skrzynki drewnianej na inny element wystroju, możesz po prostu ozdobić ją. W jaki sposób to zrobić? Oto kilka pomysłów:
– Pomaluj skrzynkę farbą akrylową. Dzięki temu skrzynka zyska nowy, jasny kolor i będzie ciekawie się prezentować w pomieszczeniu.
– Przecierając skrzynkę farbą z wodą, otrzymamy tzw. efekt postarzenia – dzięki temu skrzynka będzie wyglądać, jakby była użytkowana przez całe swoje życie.
– Ozdób skrzynkę stencilem – w ten sposób uzyskasz hipnotyzujący wzór na drewnianej skrzynce.

1. Stare skrzynki drewniane na tarasie – czyli jak stworzyć wygodną strefę wypoczynku?
Jeśli lubisz spędzać czas na tarasie, warto pomyśleć o jego aranżacji. Stare skrzynki drewniane świetnie sprawdzą się w roli mebli. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć ze sobą kilka skrzynek i otrzymasz wygodną sofę lub stół z krzesłami. Skrzynki drewniane są odporne na warunki atmosferyczne, dlatego będą idealnym dodatkiem do Twojego tarasu.

1. Co warto wiedzieć o drewnianych skrzynkach?
Przed zakupem skrzynki warto pamiętać, że nie każdy produkt będzie idealny do przeróbki. Sprawdź, czy drewno jest odporne na wilgoć i pleśń. Spośród tych starych skrzynek wybieraj te, które są w dobrym stanie i nie wymagają za dużego remontu. Po zakupie dokładnie oczyść skrzynkę i przetrzyj ją środkiem do impregnacji drewna – w ten sposób zabezpieczysz ją przed zniszczeniem na kolejne lata.

Podsumowanie
Skrzynki drewniane to uniwersalne dodatki, które możemy wykorzystać w wielu pomieszczeniach. Dzięki swojemu niebanalnemu wyglądowi i możliwościom przeróbki, stają się coraz bardziej popularnym elementem wystroju wnętrz. Jeśli jednak zależy Ci na dobrym efekcie, zwróć uwagę na jakość drewna i wybierz produkty, które są odporne na wilgoć i pleśń.

Możesz również polubić…