3 sposoby na odnowienie starej łazienki

Gruntowny remont łazienki jest drogi i trwa zazwyczaj kilka tygodni. Można jednak odświeżyć starą łazienkę szybko i przy zaangażowaniu niewielkich pieniędzy. Kluczowym elementem nie są bowiem środki, lecz ciekawy pomysł na starą łazienkę. Poniżej przedstawiamy trzy inspiracje.

Malowanie

Nowy kolor potrafi całkowicie zmienić wygląd wnętrza. Obecnie w sprzedaży można znaleźć nie tylko hydrofobowe farby do ścian, lecz również farby do malowania glazury. Dzięki tym ostatnim można w prosty sposób odświeżyć stare kafelki, bez konieczności skuwania ich. Nie ma konieczności malowania wszystkich płytek na jeden kolor- można np. w ciekawy sposób podkreślić jedną ścianę nadając jej inną barwę niż pozostałym.
Malowanie płytek zajmuje nie więcej niż 2-3 dni i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Przed nałożeniem farby kafelki trzeba odpowiednio przygotować tzn, odtłuścić, zmatowić ich powierzchnię, a następnie zagruntować odpowiednim preparatem.

Renowacja mebli

Odnowienie mebli, to kolejny pomysł na starą łazienkę, który możemy zrealizować samodzielnie. Meble łazienkowe można przemalować specjalistyczną farbą lub wykorzystać okleinę do mebli łazienkowych. Tak odnowione fronty i blaty nadadzą wnętrzu zupełnie nowy charakter. Warto tez zadbać o detale i np. wymienić wszystkie uchwyty w szafkach na nowe.

Stylowe dodatki

Jeśli nie chcemy bawić się w malowanie- wystarczy zmienić dodatki w łazience, żeby skutecznie odmienić jej wygląd. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu małego pomieszczenia- warto postawić na lustra. Można wybrać takie o nowoczesnym wzornictwie lub stylizowane na retro- nie tylko powiększą i rozświetlą pomieszczenie, lecz również dodadzą mu stylu. Niebagatelną zmianę może również spowodować zmiana oświetlenia. Na rynku jest ogromny wybór różnego rodzaju lamp do łazienek, zarówno centralnych, jak i punktowych. Kolejny pomysł na starą łazienkę to dopasowane stylistycznie akcesoria, takie jak wieszaki, pojemniki na mydło czy dywaniki. Jeśli umiejętnie je dobierzemy- stara łazienka zmieni swój charakter i stanie się estetycznym, przytulnym wnętrzem.

 

Możesz również polubić…