Jakie szafki nocne wybrać do małej sypialni?

Szafka nocna to mebel, który zawsze warto mieć pod ręką w domowej sypialni. W małych sypialniach mamy ograniczone pole manewru i możemy sobie pozwolić na mniejszą dowolność, jednak wciąż warto znaleźć miejsce na szafki nocne. Ich ilość powinna być dopasowana do domowników, którzy będą korzystali w sypialni. Nawet w małych sypialniach znajdzie się miejsce na praktyczną i estetyczną szafkę nocną. Jaką wybrać do ograniczonych metrażem pomieszczeń?

Najpopularniejszym i sprawdzonym wyborem są małe, kwadratowe szafki nocne. Na ogół posiadają one szufladę, półki lub wnękę, na których można pozostawić niezbędne nam przedmioty. Mogą to być dekoracje, budzik, okulary lub dobra książka. W bardzo małych wnętrzach, alternatywą mogą być szafki wiszące. Wbrew pozorom cieszą się one coraz większą popularnością, ponieważ nie zajmują przestrzeni na ziemi. Powieszone nad łóżkiem lub w okolicy łóżka również spełnią swoje zdanie i będą ciekawym odświeżeniem sypialni. To również odważne podejście do wyposażania wnętrz, które pokochają kreatywne osoby i fani innowacyjnych rozwiązań.

Jaką szafkę wybrać?

Szafki nocne powinny być idealnie dopasowane do łóżka. To ono pełni rolę najważniejszego mebla w sypialni i to do niego powinny być dobierane podstawowe meble oraz dekoracje. Styl wykończenia szafek powinien harmonijnie współgrać z łóżkiem oraz pozostałymi elementami wystroju. W ten sposób stworzymy stonowaną estetykę sypialni, dzięki której dużo łatwiej będzie nam się zrelaksować oraz zadbamy o jakość naszego snu. Od niego zależy to, jak efektywnie będziemy każdego kolejnego dnia. Posiadanie w zasięgu ręki na pewno wpłynie korzystnie na osiągnięcie zamierzonych celów.

Drewniane szafki nocne to meble, które idealnie sprawdzają się w każdych warunkach. W przypadku małych i jasnych sypialni, warto postawić na bielone drewno lub płytę z białą okleiną. W przypadku bardziej klasycznych sypialni, warto wybrać drewniane meble w naturalnych odcieniach i stylizowanym wykończeniu. Pamiętajmy o tym, że szafki nocne to nie tylko praktyczne meble, ale również wyjątkowa dekoracja, która podkreśli estetykę naszej domowej sypialni, w której będziemy spędzać bardzo wiele czasu.

Możesz również polubić…