Oryginalne i praktyczne: pomysły na meble DIY do domu

Własnoręcznie wykonane meble to doskonały sposób na wzbogacenie wystroju domu. Daje to nie tylko poczucie satysfakcji i zadowolenia z wykonanej pracy, ale również szansę na posiadanie unikalnych i oryginalnych mebli, które może nie spotkamy nigdzie indziej. W tym artykule przedstawimy kilka pomysłów na DIY meble, które łatwo i szybko można zrealizować w domu.

1. Stolik kawowy na kółkach
Ten prosty i praktyczny stolik kawowy na kółkach może być wykonany z palety i kółek do mebli, które można znaleźć w sklepie z materiałami budowlanymi. Wystarczy oczyścić i pomalować paletę na wybrany kolor, a następnie przymocować do niej kółka. Taki stolik nie tylko będzie wygodny do użytkowania, ale również dodatnio wpłynie na wygląd salonu.

1. Półki ze skrzynek po owocach
Skrzynki po owocach to idealny materiał do tworzenia nietypowych półek na książki czy dekoracje. Wystarczy pomalować je na wybrany kolor lub zostawić w naturalnej postaci, a następnie przymocować je do ściany. Taka półka pozwoli na wyróżnienie się i nadanie charakteru pomieszczeniu.

1. Stojak na wino z rur miedzianych
Stojak na wino z rur miedzianych to nie tylko oryginalny, ale również funkcjonalny sposób na przechowywanie butelek. Do wykonania takiego stojaka potrzebujemy kilku kawałków rur miedzianych oraz kleju lub lutowania. Po połączeniu rur miedzianych w odpowiedni kształt otrzymujemy nie tylko praktyczne, ale również bardzo estetyczne rozwiązanie do przechowywania wina.

1. Krzesło z palety
Dzięki paletom można z łatwością stworzyć krzesło, które będzie przyciągać uwagę swoim oryginalnym wyglądem. Wystarczy odciąć odpowiednią długość palety i zamontować siedzisko oraz oparcie, które można wykonać z kawałka płyty lub klepek. Taka nietypowa forma krzesła będzie idealnie pasować do wystroju mieszkania w stylu industrialnym.

1. Szafka nocna z książek
Do wykonania szafki nocnej wystarczą stare, nieużywane książki. Należy zebrać je w stos i przewiązać grubą taśmą klejącą. Następnie taki stos książek przyciąć do odpowiedniej wysokości i przymocować do ściany. Taka szafka nocna to nie tylko ciekawy element wystroju, ale również wygodne miejsce do przechowywania potrzebnych przedmiotów.

Podsumowując, DIY meble to doskonały sposób na wzbogacenie wystroju domu i tworzenia unikalnego stylu. Wystarczy odrobinę kreatywności i chęci do pracy, aby stworzyć oryginalne i praktyczne meble, które będą idealnie pasować do charakteru pomieszczenia.

Artykuł powstał we współpracy z www.eclipsehotel.pl

Możesz również polubić…