Retro Łask – retro styl w aranżacji wnętrz w Łasku

CZY RETRO W ŁASKU TO MODA CZY ZNIKAJĄCY FENOMEN?

W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost zainteresowania stylem retro w aranżacji wnętrz, który z pewnością nie ominął również miasta Łask. Czy jest to kolejna chwilowa moda czy zjawisko, które zagości na dłużej? Przekonajmy się.

RETRO W ŁASKU – JAK TO WYGLĄDA?

W wielu restauracjach, kawiarniach czy galeriach sztuki już od jakiegoś czasu możemy podziwiać przepełnione klimatem z lat 60. XX wieku wnętrza. W Łasku sytuacja nie jest inna. Miasteczko słynie już z kilku miejsc, w których czuć retro. Meble, dekoracje i elementy wyposażenia nawiązują do lat 50. i 60. XX wieku. Wszystko, aby klient poczuł się jak w teatrze czy na planie filmowym z tamtego czasu.

CO INSPIRUJE WŁAŚCICIELI ZNAJDUJĄCYCH W ŁASKU INSPIRACJĘ W RETRO?

Wnętrza stylizowane na lata 50. i 60. XX wieku cieszą się dużą popularnością nie tylko w Łasku, ale i na całym świecie. W końcu retro to swego rodzaju sentyment do minionych czasów. Klienci cenią sobie niepowtarzalny klimat, który przynosi ze sobą to wnętrze. Właściciele, którzy stawiają na stylistykę retro, zazwyczaj przemyśleli dobrze swój biznes plan i doskonale wiedzą, co będzie się podobać ich klientom.

NA CO NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ, STYLIZUJĄC WNĘTRZE NA LATA 50. I 60.?

Styl retro powinien być przemyślany od A do Z, aby klimat tamtych lat był wyczuwalny we wnętrzu. Przy zachowaniu kilku podstawowych zasad możemy stworzyć aranżacje, które tak samo jak w Łasku, przyciągną klientów.

Co zrobić, aby stylizacja retro była skuteczna?

– Stawiaj na meble, które kojarzą się z tamtym okresem, np. kanapy z niskim oparciem w kształcie litery L, krzesła Eamesa czy charakterystyczne srebrne lampy.
– Dobierz pasujące do stylu oświetlenie, lampy na nogach czy kinkiety z abażurem w kształcie grzyba lub w paski.
– Nie zapominaj o dekoracjach, które wyrażają klimat tamtych czasów. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim: zegary stojące ze złotym środkiem, gramofony, kasetofony, telewizory i konsolki z lat 50. i 60. XX wieku, które idealnie wprowadzą do wnętrza klimat tamtych czasów.
– Zachęć klientów kolorami czerwonym, białym i czarnym, odcieniami granatu, beżu, brązu i złota.
– Zwróć uwagę na elementy wyposażenia takie jak stoliki kawowe, które warto połączyć z przestrzennymi dywanami, by pomieszczenie nabrało jeszcze większej głębi.

RETRO W ŁASKU NA DŁUGO?

Obserwując rozwój trendów w Polsce i Europie, można z dużą dozą pewności stwierdzić, że styl retro to zjawisko, które pozostanie z nami na dłużej. W Łasku możemy już dziś cieszyć się z kilku miejsc, które stawiają na retro, a ich popularność stale rośnie. Dlaczego? Bo właśnie tam klienci czują się niepowtarzalnie, a wnętrza często skłaniają do powrotu w czasie. Retro to styl, który kiedyś był wyjątkowy, a dziś jest wręcz modne.

Możesz również polubić…