Tekstylia – ważny element wnętrz

Zasłony, firany i inne tekstylia są bardzo ważny elementem wystroju naszych wnętrz. Stanowią nie tylko ważny element dekoracyjny. Tworzą nastrój pomieszczenia, dopełniają je i niejednokrotnie to właśnie one sprawiają, że w danej przestrzeni czujemy się dobrze. Nic więc dziwnego, że ten element wystroju wnętrz rodzi zainteresowanie Polaków i wiele pytań.

 

Jednym z nich jest zagadnienie na czym wiesza się firanki . Możliwości mamy wiele – wszystko zależy od wybranego rodzaju karnisza i zasłon lub firanek. Możemy je wieszać na klasycznych, znanych jeszcze przez nasze babcie żabkach. Jednak w ostatnim czasie pojawiło się więcej możliwości. Zasłony i firany możemy wieszać, więc także bezpośrednio na drążku karnisza (dzięki odpowiednim ich przeszyciu). Ciekawym i często stosowanym rozwiązaniem są także wszyte tunele. Pozwalają one na zawieszenia zasłon na wiele rodzajach karniszy w i wielu pomieszczeniach, co pozwala na wielokrotne wykorzystanie zasłon w wielu przestrzeniach. Jednak absolutnym wnętrzarskim hitem ostatnich lat są firany i zasłony przylegające bezpośrednio do sufitu. Takie rozwiązanie pozwala na podwyższenie pomieszczenia, przynajmniej wizualnie.

 

Może to zostać osiągnięte na dwa sposób. Pierwszy to znane od lat szyny sufitowe, dzięki którym nasze zasłony spływają wprost z sufitu. Drugim sposobem na osiągnięcie tego efektu jest wszycie w zasłony i firany specjalnych pasków z taśmą umożliwiającą powieszenie tekstyliów na specjalnych haczykach, które pozostaną ukryte dla naszych oczu. Dobierając zasłony do wnętrza pamiętajmy o tym, że są one ważnym elementem dekoracyjnym i dużym elementem, dlatego powinny być odpowiednio dobrane do wystroju reszty wnętrza, pasować do niego kolorystycznie. Unikajmy na zasłonach bardzo drobnych wzorów. Zasłony oglądamy zazwyczaj z oddalenia, bardzo drobne wzory z daleko nie będą wyraźne będą więc sprawiały wrażenie wizualnego bałaganu i będą szpecić zamiast zdobić nasze pokoje. Warto mieć to na uwadze. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzają się zasłony jednolite.

 

Możesz również polubić…