Markety kryptowalut

Rynek, gdzie można wymieniać wirtualne pieniądze stanowi podstawę systemu kryptowalutowego. Markety Coinowe mają różne właściwości i role- warto wiedzieć, co mogą zaoferować.

Giełdy internetowe

Giełda kryptowalut to miejsce sprzedaży bądź kupna cyfrowego pieniądza. Ich specyficzną cechą jest to, że fizycznie nie istnieją. Tak samo jak tradycyjne rynki, markety z kryptowalutami, dostarczają informacje między innymi, na temat ceny wirtualnej waluty czy prognoz.

Dla każdego

Giełdy są ważne dla każdego inwestora, niezależnie od stażu grania. Ich twórcy tworzą rynki dopasowane do różnych poziomów zaawansowania. Zarówno doświadczony inwestor i nowicjusz znajdzie coś odpowiedniego dla siebie w takich miejscach.

Dwie funkcjonalności

Na wirtualnych rynkach, transakcje możesz zawierać z pośrednikiem lub nie. Giełda może być platformą spotkań między stronami operacji. Nawiązanie kontaktu odbywa się przez złożenie oferty w postaci aukcji bądź bezpośredniego zlecenia z informacją ile monet chcemy nabyć lub zbyć za jaką cenę. Market także może być bezpośrednio sprzedającym/ kupującym, to zwiąże się z większymi opłatami niż przypadku transakcji z pośrednikiem.

Kto ustala ceny

Na różnych rynkach, ceny mogą się od siebie różnić. Dzieje się tak, ponieważ tylko giełda kryptowalut na podstawie popytu i podaży wycenia cyfrowe jednostki pieniężne-wynika to z apolityczności kryptowalut.

 

Więcej na https://cryptotoq.pl/category/blog/

Możesz również polubić…