Ozdoby żeliwne do ogrodu i salonu

Wyroby z metalu są bardzo chętnie stosowane do dekoracji współczesnych salonów, ale również ogrodów czy tarasów. Nic dziwnego, w końcu to surowiec znany ze swojej wyjątkowej efektowności oraz odporności na warunki atmosferyczne. Jakie ozdoby z żeliwa warto mieć w swoim domu?

Gdzie sprawdzą się ozdoby żeliwne?

Najlepszym sposobem na to, by wyeksponować ozdoby z metalu pomalowane na ciekawy kolor, jest połączenie ich funkcji praktycznej z ozdobną. Taki rezultat można osiągnąć na przykład stawiając lub wieszając w przedpokoju piękny, kuty wieszak na ubrania i parasolnik. Te elementy są bardzo przydatne w domu, a przy tym niebanalne i z pewnością pomogą uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny całego wnętrza. Ale metalowe figurki czy bogate świeczniki, które znajdziesz w sklepie internetowym Dąstal, to również wspaniała ozdoba dla kominka czy komody stojących w salonie. Z pewnością przydadzą się one do stworzenia romantycznego nastroju. Także w ogródku ozdoby z metalu będą pięknie podkreślały romantyczny nastrój tego miejsca – nie od dziś wiadomo, że żeliwo świetnie komponuje się z bujną roślinnością czy jesiennymi pożółkłymi liśćmi, a nawet przykryte warstwą białego puchu.

Żeliwo – jakie wybrać?

Wysokiej jakości wykonywane ręcznie ozdoby żeliwne mogą przybierać najróżniejsze postaci i nie zawsze występują w naturalnym kolorze żelaza. Zgodnie z własną koncepcją pięknego salonu czy ogrodu, możesz też zdecydować się na żeliwo pomalowane na kolor mosiądzu, złota, srebra, czy głębokiej czerni z przetarciami. Wiele takich żeliwnych elementów to fantastyczny dodatek do współczesnych wnętrz bazujących na minimalizmie, ale stawiających również na ponadczasowe mini dzieła sztuki metaloplastyki artystycznej. Żeliwna kołatka na drzwiach na pewno doda uroku wielu drewnianym dworkom urządzonym w stylu rustykalnym! Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa, a jednocześnie postaw na sprawdzone rozwiązania dekoracyjne, wybierając żeliwne ozdoby do swojego ogrodu lub salonu. To surowiec, który świetnie sprawdzi się wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na pewno będziesz oczarowany!

Możesz również polubić…