Trendy w aranżacji wnętrz na ten sezon: kolory, materiały, wzory

W dzisiejszych czasach wystrój wnętrz pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale również pozwala na relaks i wyciszenie w domowym zaciszu. Nic więc dziwnego, że trendami w aranżacji wnętrz interesują się nie tylko projektanci wnętrz, ale także zwykli ludzie chcący wkomponować w swoje mieszkania modne i nowoczesne rozwiązania.

Kolory – powrót do natury

W tym sezonie króluje powrót do natury i łączenie jej z nowoczesnymi elementami. W aranżacji dominować będą kolory ziemi, takie jak odcienie czerwieni, brązu i beżu. Klienci wybierają też modne kolory sukcesywnie kojarzone z sielanką wiejską i niemeckim hygge, tj. szare, intensywną zieleń i granat. Nieocenioną rolę w takiej aranżacji pełnią rośliny, zwłaszcza te w donicach z jasnego kamienia i drewna.

Materiały – ekologia i minimalizm

W tym sezonie modne są naturalne materiały, najlepiej z ekologicznego źródła. Przede wszystkim, eksperci rynku meblowego chwalą drewno – zarówno na podłodze, ścianie, jak i w meblach. Popularną opcją są także meble z lnu i bawełny w jasnych kolorach. Poza drewnem, chętnie wykorzystuje się metal, szkło i kamień. Przede wszystkim, meble i dekoracje mają być proste i minimalistyczne, od komody aż po firany w oknie.

Wzory – geometryczne i abstrakcyjne

Przewagę będą mieć formy geometryczne, jak trójkąty, prostokąty i koła, jak również abstrakcyjne wzory. Ściany dekorowane będą tapetami z dużym i wyrazistym wzorem, zachwycającym w postaci jednej ściany z kontrastu.

Oświetlenie – minimalistyczne lampy skandynawskie

Kompletujące aranżację wnętrz lampy skandynawskie są prostymi formami minimalistycznymi, zachwycającymi czystością i praktycznością. Wyjątkowe efekty uzyskuje się łącząc modele klasyczne (krystaliczny stylów) ze skandynawskim minimalizmem i ekologią w jednej lampie.

Akcenty – dodatki we wnętrzu

Donice, ozdobne poduszki, drewniane skrzynie na pufach i drobne przedmioty dekoracji we wnętrzu – to wszystko, co podkreśla styl wnętrza i podkreśla jego świat. W kolorze, geometrii, syszą rośliny i trzymają subtelne kolory w oku w tym sezonie – jako zewnętrze otoczenie inspiracji.

Artykuł powstał we współpracy z www.basenopole.pl

Możesz również polubić…