Aranżacja wnętrz w stylu morskim: świeżość i lekkość nadmorskich krajobrazów

Aranżacja wnętrz w stylu morskim: świeżość i lekkość nadmorskich krajobrazów

Każdy z nas na pewno marzył o wakacjach spędzonych nad morzem. Dlaczego by nie przenieść tego klimatu do swojego domu? Aranżacja wnętrz w stylu morskim to doskonały sposób na stworzenie spokojnej i przyjemnej atmosfery w mieszkaniu. W artykule przedstawimy, jakie elementy i kolory warto wykorzystać, żeby uzyskać taki efekt.

1. Kolorystyka

Kolorystyka to kluczowy element każdej aranżacji wnętrz. W stylu morskim na pierwszy plan wysuwają się kolory związane z naturą – bieleń ścian, beże, szarości i odcienie błękitu. Można je łączyć w różne kombinacje, w zależności od preferencji. Dobrym pomysłem jest także wykorzystanie koloru morskiej zieleni czy jasnego żółci.

1. Meble

Meble w stylu morskim powinny być przede wszystkim funkcjonalne, wygodne i utrzymane w jasnych kolorach. Szczególnie polecamy takie meble z naturalnych materiałów, np. wiklinowe fotele czy drewniane stoliki kawowe. Bardzo modnym elementem są także meble tapicerowane w biało-niebieskie paski.

Lista wypunktowana – Elementy, które warto uwzględnić w aranżacji wnętrz w stylu morskim:

– elementy dekoracyjne nawiązujące do morza (np. muszle, kotwice, sieci rybackie)
– tekstylia w jasnych odcieniach (np. zasłony, poduszki)
– lustra o ciekawych kształtach, przypominające okrętowe okna
– oświetlenie w postaci lamp naścienne w błękitnych odcieniach lub lamp w kształcie konarów, przypominających dryfujące po morzu kawałki drewna
– ręcznie robione ceramiki, np. kubki, miseczki czy talerze z motywami morskiej flory i fauny.

1. Dodatki

To właśnie dodatki sprawiają, że aranżacja wnętrz nabiera charakteru i indywidualności. W przypadku stylu morskiego warto postawić na dekoracje nawiązujące do natury. Mogą to być np. muszle, kotwice, sieci rybackie czy gałęzie drzew. Ciekawym rozwiązaniem są także obrazy i plakaty, które przedstawiają morskie krajobrazy czy zwierzęta. Warto pamiętać, że dodatki powinny być umiejętnie zestawione, żeby nie zaburzać równowagi w pomieszczeniu.

1. Podłogi i ściany

Podłoga w stylu morskim powinna być utrzymana w naturalnych odcieniach. Odpowiednie będą deski z drewna sosnowego lub jodłowego. Ściany najlepiej pomalować na biało lub w jasnych odcieniach błękitu. Można także zdecydować się na tapety z morskim motywem lub na jedną ścianę w morskie paski.

1. Końcowe elementy

Aranżacja wnętrz w stylu morskim to nie tylko zdobienie pomieszczenia, ale także dbałość o detale. Dlatego warto zadbać o takie elementy jak np. okap w kuchni, który może przypominać łódź, lub drewniane schody, które będą nawiązywać do nadmorskich budek.

Podsumowanie

Aranżacja wnętrz w stylu morskim to wspaniały sposób na wprowadzenie spokoju i wakacyjnego klimatu do naszego mieszkania. Warto zacząć od kolorystyki, a następnie dobierać meble, dodatki i elementy dekoracyjne, które będą podkreślać ten styl. Pamiętajmy, że każdy detal ma znaczenie!

Artykuł powstał we współpracy z gaijinwpodrozy.pl

Możesz również polubić…