Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym: egzotyczne piękno i tajemniczość

ARANŻACJA WNĘTRZ W STYLU ORIENTALNYM: EGZOTYCZNE PIĘKNO I TAJEMNICZOŚĆ

Jednym z najpiękniejszych i najbardziej intrygujących stylów aranżacji wnętrz jest styl orientalny. Połączenie bogactwa tradycji, tajemniczości oraz egzotycznych inspiracji tworzy niepowtarzalny klimat pomieszczeń, który przyciąga wzrok i zachwyca zmysły. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego mieszkania oryginalny styl, dowiedz się, jakie są cechy charakterystyczne aranżacji wnętrz w stylu orientalnym, jakie kolory są najczęściej wykorzystywane i jakie dodatki sprawdzą się w tej stylistyce.

ORYGINALNY STYL I EKSOTYCZNE INSPIRACJE

Aranżacja wnętrz w stylu orientalnym to styl, który inspirowany jest motywami z Dalekiego Wschodu, zwłaszcza Chin i Japonii. Wysoka jakość użytych materiałów, bogactwo ornamentów oraz elementy ręcznie wykończone z pewnością przyciągną wzrok każdego miłośnika stylu orientalnego. Na szczególną uwagę zasługują meble, które są wyjątkowo finezyjne i bogato zdobione, a także elementy dekoracyjne, takie jak lampiony, abażury czy tkaniny z charakterystycznymi dla stylu orientalnego motywami np. wizerunkiem kwiatu lotosu czy koi. Dodatki w orientalnym stylu to także malowidła, których motywami są często kwiaty egzotyczne, ptaki oraz koi, które są symbolem szczęścia i pomyślności.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE STYLU ORIENTALNEGO

Styl orientalny to przede wszystkim połączenie bogactwa i elegancji. Charakterystyczne dla stylu są ciemne, ciężkie meble z charakterystycznymi zdobieniami oraz kunsztowne dekoracje z kamienia, brązu czy porcelany. W oranżacji wnętrz w stylu orientalnym często wykorzystywane są też tkaniny, np. jedwabie, które mają delikatne i eleganckie wzory. Wśród dodatków znajdziemy lampiony, wachlarze, maty bambusowe czy elementy ręcznie wykonane, takie jak witraże. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu to także miłośnicy plantacji, dlatego w oranżacji wnętrz w stylu orientalnym nie może zabraknąć kwiatów i klimatycznych roślin.

NAJCZĘŚCIEJ WYKORZYSTYWANE KOLORY

Kolorystyka wnętrz w stylu orientalnym jest bardzo charakterystyczna. Najczęściej wykorzystywanym kolorem jest czerń, która symbolizuje mądrość oraz moc. Ważnym kolor w stylu orientalnym jest złoty, który kojarzy się z bogactwem i dostatkiem. Kolory, które często pojawiają się w oranżacji wnętrz w stylu orientalnym to także odcienie czerwieni, zieleni oraz błękitów.

DODATKI, KTÓRE WSPÓŁGRAJĄ Z ARANŻACJĄ W STYLU ORIENTALNYM

W oranżacji wnętrz w stylu orientalnym warto zwrócić uwagę na detale i dodatki, które wprowadzą do pomieszczenia harmonijny klimat. Do kluczowych elementów dekoracyjnych zaliczyć należy bambusowe panele, a także dywany z jedwabiu, wazony z kamienia lub porcelany, abażury i wachlarze. W aranżacji wnętrz w stylu orientalnym warto postawić na egzotyczne rośliny, takie jak drzewa bonsai, rośliny lotosowe czy iglaki.

Każde pomieszczenie możesz przekształcić i ożywić dzięki stylowi orientalnemu. Aranżacja wnętrz w orientalnym stylu to przede wszystkim piękno, tajemniczość i harmonia. Dzięki użyciu bogatych materiałów oraz egzotycznych dodatków wprowadzisz do swojego mieszkania niepowtarzalny klimat, który zachwyci każdego.

Artykuł powstał we współpracy z twierdzatajemnic.pl

Możesz również polubić…