Cyklinowanie, renowacja i układanie parkietu w Krakowie

Każdy z nas marzy o pięknej podłodze w swoim domu, ale wiele osób nie wie, jak się do tego zabrać. Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego typu usługi profesjonalnej firmie, która wykona usługi cyklinowania, renowacji, oraz samego ułożenia parkietu. Warto na pewno sprawdzić, w jakim przedziale cenowym firmy wykonują tego typu zlecenia. Kraków cieszy się ogromnym wyborem fachowców w dziedzinie podłóg. Dlaczego zatem warto zdecydować się na profesjonalistów?

Jeżeli chodzi o cyklinowanie parkietów warto wybrać odpowiednią ekipę, która każde zlecenie rozpocznie od dokładnej oceny stanu podłogi, szukając nieładnych ubytków oraz miejsc, w których deski są nie odpowiednio przytwierdzone do podłoża. W tego typu branży każda firma jest w stanie podjąć się renowacji niemal każdej podłogi, indywidualnie od wieku podłogi oraz stopnia uszkodzeń.

Jakie są etapy cyklinowania podłogi?

Proces pozbycia się starego lakieru bądź oleju oraz uszkodzonej warstwy drewna powtarzany jest niejednokrotnie, dobierając właściwą granulację papieru. W taki sposób jesteśmy w stanie uzyskać idealną gładkość konserwowanej podłogi. Wiele profesjonalnych firm korzysta z wielu nowoczesnych maszyn bezpyłowych, które przede wszystkim w ogromnym stopniu eliminują emisje pyłu oraz ograniczają hałas. Ważne jest, aby przykładać ogromną wagę do czystości podczas wykonywania tego typu prac.

Na czym polega renowacja parkietów?

Na samym początku zaczynamy korzystać z odpowiednich preparatów, służących do szpachlowania wszelkich ubytków, aby pozbyć się wszelkich przerw między deskami oraz różnego typu uszkodzeń drewna. Następnym etapem jest proces polerowania, podczas którego stosowane są najlepszej klasy siatki polerujące. Kolejnym etapem przy renowacji parkietu jest.dobrze dobrany lakier, który podkreśli naturalny kolor drewna oraz uwidoczni usłojenie. Taki etap będzie dobrym zabezpieczeniem przed wszelkimi zarysowaniami oraz wilgocią. Ważne jest, to, że lakier nie wnika w głąb struktury samego drewna, a pozostaje tylko na jego powierzchni. Dzięki takiej dodatkowej warstwie ochronnej każda podłoga stanie się dużo łatwiejsza do utrzymania jej w czystości. Dzisiaj w ofertach handlowych znajdziemy różnego typu lakiery bezbarwne i kolorowe. Dzięki takim rozwiązaniom możemy zmienić np: barwę posadzki, rozjaśnić ją albo delikatnie przyciemnić.

Układanie parkietu – na czym polega?

Wzory parkietu mogą powstawać albo przez ułożenie jednego typu deszczułek w różny sposób, lub korzystać z różnego rodzaju deszczułek – różnorodnej długości i szerokości – w ściśle odpowiedni sposób. Warto, aby przy tym pamiętać, że podłogi z elementów ułożonych względem siebie ukośnie bądź poprzecznie są zdecydowanie bardziej stabilne wymiarowo niż te, w których różne elementy przebiegają w jednym kierunku. Wyróżniamy kilka sposobów układania parkietów:

-jodełka
Niezależnie od tego czy będzie to pojedyncza (klasyczna) czy podwójna podłoga, ten typ układania w jodełkę jest najpopularniejszym wzorem. Klepki są układane pod jednakowym wymiarem kąta 45° bądź prostopadle do sąsiadujących ze sobą ścian. Do wykonania tego typu podłogi potrzeba takiej samej liczby deszczułek o wypustach lewych i prawych.

-cegiełka
Nazywana jest także wzorem okrętowym. zazwyczaj klepki układa się regularnie, czyli styki przesuwane są względem siebie o połowę długości klepek bądź nieregularnie – z przesunięciem o ¼ lub 1/3 długości. Do układania tego wzoru będą potrzebne deszczułki z wypustami tylko prawymi lub lewymi.

Niezależnie od tego jaki rodzaj układania wybierzemy, najważniejsza kwestia to odpowiednia renowacja parkietu. Zlecajmy wykonanie tego typu usług tylko profesjonalnym firmom.

Możesz również polubić…