Kwiatowe dekoracje w domu: świeżość, kolor i harmonia natury

Kwiaty to jeden z najpiękniejszych darów natury. Dzięki nim możemy wprowadzić do naszych domów żywiołowość, świeżość oraz kolor. Kwiatowe dekoracje to sposób na stworzenie harmonijnej przestrzeni, która uspokaja oraz dodaje energii. Oto, jakie kwiaty wybrać i jak je ułożyć, aby osiągnąć rewitalizujący efekt.

Kwiatowe dekoracje – co wybrać?

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, to gatunek kwiatów. Wybierając kwiaty, warto wziąć pod uwagę nasze upodobania oraz styl wnętrza. Do tradycyjnych, klasycznych wnętrz doskonale pasują peonie, róże, frezje, lilie oraz dalie. Natomiast do nowoczesnych, minimalistycznych – storczyki, anthurium, hortensje, kaktusy oraz monstery.

Kwiatowe dekoracje – jak ułożyć?

– Bukiet na stole – to klasyka, która zawsze się sprawdzi. Wspaniale sprawdzą się w niej pojedyncze róże w szklanej wazie, jak również bogaty bukiet peonii czy dalii.

– Kwiaty w wazonie – jeśli chcemy wprowadzić do pokoju delikatność, warto postawić wazon z delikatnymi kwiatami, takimi jak tulipany czy hiacynty. W tym przypadku dobrym pomysłem jest ustawienie kilku mniejszych wazonów i urozmaicenie kompozycji dzięki różnym gatunkom kwiatów.

– Dzwonki na parapecie – świetnym rozwiązaniem dla osób, które kochają piękno prostoty i minimalizmu, jest postawienie kilku dzwonków, np. koniczyny czy chabrów na parapecie.

– Kaktusy w donicach – to propozycja dla wielbicieli egzotyki i minimalizmu. W sklepach ogrodniczych znajdziemy mnóstwo różnych gatunków kaktusów, które z powodzeniem udekorują nasze wnętrze.

– Wiszące kwiaty – w powietrzu unoszą się wiszące kwiaty, takie jak bluszcz, dracena czy wierzba. Mogą one przewijać się przez całe wnętrze, co dodaje mu miękkości i lekkości.

Kwiatowe dekoracje – harmonia w domu

Kwiaty to wyjątkowe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również wpływają na nasze samopoczucie. Wprowadzają do naszego domu harmonie, którą trudno uzyskać za pomocą innych elementów. Stąd ważne jest, aby dobrać kwiaty w taki sposób, aby pasowały do nas i do stylu naszego mieszkania. Ważne jest również, aby kwiaty stanowić dopełnienie, a nie całkowite przejęcie przestrzeni w pokoju. W końcu to my jesteśmy gospodarzami naszego domu, a kwiaty tylko dodają mu uroku.

Kwiaty w domu to idealny sposób na wprowadzenie żywiołu natury oraz świeżości do naszego mieszkania. Dobre doboru gatunku kwiatów oraz ich umieszczenia, pozwoli nam na uzyskanie pięknych, harmonijnych kompozycji, które wprowadzą w nasze życie i dom wyjątkowość oraz piękno.

Artykuł powstał we współpracy z cleanindustry.com.pl

Możesz również polubić…